Yaşam

İftar menüleri 2023: 14. gün iftar menüsü

Bugün itibariyle Ramazan ayının ikinci haftasını geride bırakıyoruz. Neredeyse yarıladık. Ramazan ayında iftar sofralarında sizlere fikir vermesi amacıyla hazırladığımız menümüzün on dördüncü günündeyiz. Bugünün menüsünde kremalı çorba içtiğinizi düşündürecek bir çorba ile başlıyoruz. Çorbanın ardından sostan aldığı aroma ile damakta lezzet uyandıracak bir ana yemek var. Çok kolay ve hafif bir salata ile ana yemekle devam ediyoruz. Ve son olarak görüntüsüyle iftar sofralarınızı şenlendirecek pratik ve lezzetli bir tatlı ile iftar menümüzü sonlandırıyoruz.

14. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • balkabağı çorbası,
  • Közlenmiş patlıcan soslu makarna,
  • lahana salatası,
  • zebra tatlısı

Balkabağı çorbasıİftar menümüze kabak çorbası ile hafif bir başlangıç ​​yapıyoruz. Balkabağı çorbası kıvamıyla kremalı çorbaları andırıyor. Balkabağı yemeklerine karşı ön yargılı olanları bile kendisine aşık edecek bu çorba tarifini mutlaka deneyin.

Denemeden kalmayın: Balkabağı Çorbası Tarifi

KÖZLENMİŞ Patlıcan Soslu Makarnamakarnadan bahsetmiyorum bile. Gerçek soslarla gerçeği ortaya çıkınca yediğiniz lezzete inanamayacaksınız. Bu tanımda tarif tam olarak budur! Közlenmiş patlıcanın aroması ve tadı ile en sevdiğiniz makarna tarifi olacak.

İftar menüsünün favorisi: Közlenmiş Patlıcan Soslu Makarna

lâhana salatasıLahana salatası, diğer adıyla lahana salatası. Lahanaya bakış açınızı değiştirecek olan bu salata tanımı makarnaya da çok yakışacaktır.

Yanında makarna: Lahana Salatası tarifi

ZEBRA TATLISITatlı muhallebi severlerin kalbini çalarak iftar menümüzü sonlandırıyoruz. Sade ve kakaolu pudingi sayesinde sofradaki herkese hitap edecek. Hızlı ve kolay hazırlanışı ile favori listenize eklenecektir.

Yemeye kıyamazsın: zebra tatlısı tarifi

Afiyet olsun!

payasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu