Haber

Meteoroloji’den 6 şehre sarı ve turuncu kodlu uyarı

Parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu’nun kuzey, iç ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in kuzeydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Karabük, Çankırı, Bingöl, Muş ve Van çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ve diğer yerlerde daha az bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Açılacağı tahmin ediliyor.

yağış; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda ve Artvin çevresinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2); Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden sel, sel, yıldırım, yerel dolu, heyelan, kuvvetli rüzgarlar ve ulaşımda aksamalar.

Sıcaklıkların batı kesimlerde 1-3 derece, Ege, Marmara ve Akdeniz’de mevsim normallerinin biraz üzerinde, iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, iç kesimlerde ise mevsim normallerinin 1-3 derece altında artacağı tahmin ediliyor. doğu bölümleri.

Rüzgarın yer yer kuzey yönlerden, yurdun doğu kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden, batı ve güneybatı yönlerden orta sıra orta kuvvette, orta sıralarda kuvvetli esmesi bekleniyor. yağış sırasında yerler. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu