Haber

Sivrihisar Fly-Inn 2023 Etkinliği Havacılık Meraklılarını Bir Araya Getirdi

Sivrihisar Havacılık Kulübü “Sivrihisar Fly-Inn 2023” etkinliği Eskişehir’de gerçekleştirildi.

Sivrihisar ilçesindeki Sivrihisar Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte amatör ve sportif havacılık tutkunları bir araya geldi.

Türkiye Sivil Havacılığı Geliştirme Vakfı Başkanı Oben Oğultarhan, Türk Sivil Havacılığı Tüm Amatör ve Sportif Havacılar Derneği Genel Başkanı Orhan Ünsal, Birlik Genel Sekreteri Hatice Parıltı Gündoğdu ve akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, “Amatör ve Sportif Havacılık Sempozyumu”na katıldı. konuşmacı olarak etkinlik.

Sivil havacılık pilotlarının uçuş yaptığı etkinlikte Sivrihisar Havacılık Kulübü İnanılmaz Genel Kurul Toplantısı da gerçekleştirildi.

Sivrihisar Air Show 16-17 Eylül’de yapılacak

12-13 Ağustos tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek “Flugtage Bautzen” (Bautzen Air Show)’a “Yeni Menekşe” adlı uçağıyla katılacak akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener, amatör ve sivillerin katıldığı etkinlikte gazetecilere açıklamalarda bulundu. havacılık tutkunları Sivrihisar Fly-Inn’de olacak. çıktığını söyledi.

Cumhuriyetin 100. yılında Almanya’da Türk bayrağını dalgalandıracağını belirten Şener, “Ana sponsorum ACT Airlines ile Bautzen Air Show’da ülkemi temsil etmekten gurur duyuyorum. ‘Yeni Menekşe’ uçağımızı düşürdük. , bir tıra yükleyip Almanya’ya gönderdiler. Pazartesi Salı günü Bautzen’e varacaklar. Salı günü test ve prova uçuşuna çıkacağım. 12-13 Ağustos’ta Almanya semalarında yerimizi alacağız.” dedi.

Semin Öztürk Şener, 16-17 Eylül tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenecek Sivrihisar Air Show’da uçacağını kaydetti.

Sivrihisar Hava Gösterisi’ne yerli ve yabancı pilotların katılacağını kaydeden Şener, “Geçen yılki gösteri de 65 bin kişiyi ağırladı. Dünya havacılığının Sivrihisar’da buluştuğu büyük bir organizasyon. Bu yıl akrobasi pilotları da yer alacak. Havacılıkseverlerin ilgiyle takip ettiği ‘Romanya’nın Şahinleri’ gösteri sunacak. MSÖ Hava Müzesi envanterinde yer alan uçaklar performans sergileyecek. Herkesi etkinliğe davet ediyoruz.” söz konusu.

haberatabey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu